0 item(s)

В вашому кошику вiдсутнi товари.

Каталог

Product was successfully added to your shopping cart.

Скріпки

Скріпки

Сортувати. Порядку зменшення

16 шт.

Сортувати. Порядку зменшення

16 шт.

Опис категорії:

Скріпка - канцелярський предмет для скріплення аркушів паперу. Являє собою особливим чином зігнутий відрізок дроту довжиною близько 10-12 см.

У XIII столітті з'явилися своєрідні «швидкозшивачі» для скріплення аркушів: у лівому верхньому куті робилися надрізи, і через них просмикувалася матерчатий стрічка. Першим кроком до масовості стали швейні шпильки, придумані в 1835 році американським лікарем Джоном Хауи. Нью-йоркські секретарки швидко виявили, що шпильками можна скріплювати до десятка листів. Булавки пручалися: кололися і залишали на папері некрасиві отвори і криваві плями.

У 1890-х роках в офісах стали використовувати дротові пружинки (запропоновані в 1867 році Семюелем Феем для зовсім іншої мети - кріплення до одягу ярликів). У 1899 році норвезький інженер Юхан Волер, експериментуючи з шматочками пружинного дроту, придумав кілька вдалих конструкцій скріпок і отримав патент на свій винахід. Але Волер не став приділяти цьому проекту уваги, і в 1900 році американський винахідник Корнеліус Броснан запатентував скріпку, що отримала ім'я Konaclip. Проте сучасний вид ця офісна приналежність придбала стараннями британської фірми Gem Manufacturing, яка і випустила в тому ж році скріпку Gem у вигляді класичного подвійного овалу.

Вибачте, сайт
знаходиться
на реконструкції

Ви можете:

Зайти на старий сайт

* ціна та наявність товару може не відповідати дійсності

Зайти на нашу сторінку на

prom.ua

Знайти нас в соціальних мережах

0 800 210 500